„Folklor na Kleszczowie”

   jaLkleszczow
Sobota Wielkanocna i tradycyjne święcenie pokarmów , jak mówią „ u nas na Kleszczowie „w tym roku dodatkowo osobista adoracja Najświętszego Sakramentu , a przy okazji święcenia pokarmów konkurs na najpiękniej ,najciekawiej i najoryginalniej własnoręcznie wykonaną pisankę.

Wcześniejsze warsztaty na których uczyliśmy się jak samemu przygotować swoją palmę wielkanocną i wspólne malowanie pisanek w sobotnie przedpołudnie . Zaangażowanie w pracę nad ozdobieniem swojej pisanki przeplatane wieloma swobodnymi rozmowami. Najważniejsze że przy okazji oczekiwania na Zmartwychwstałego spotkaliśmy się . Że bliżej się poznajemy.... a przecież wiele nowych osób dołącza do naszej wiejskiej społeczności .

            … I tak stojąc sobie na naszej werandzie, przy kleszczowskiej kaplicy , gdzie wystawione były konkursowe prace ,widzę jak powoli w naszą stronę coraz liczniej zmierzają całe rodziny z małymi dziećmi , z koszyczkami ,odświętnie ubrane , z przygotowanymi pokarmami do pobłogosławienia .

            Młodzi ludzie ,którzy znależli dla siebie sposobność by przy okazji tej pięknej wielkanocnej tradycji jaką jest święcenie pokarmów , odwiedzić świątynię . Pomyślałem ….

„ Panie Jezu Ty zawsze znajdziesz sposób na to by każdy miał szansę spotkać się z Tobą choćby na chwilę ….”

            Od nas ,którzy tam przyszliśmy, zależy to jaką atmosferę stworzyliśmy dla siebie nawzajem , ile przeprowadziliśmy serdecznych rozmów , wzajemnych życzeń i uścisków . Jaką radość i jedność wspólnoty chrześcijańskiej pokazaliśmy tym , którzy być może odwiedzili naszą Kleszczowską kaplicę ten jeden raz w roku .Czy dostrzegli w nas samych tyle ciepła i wzajemnej serdeczności że pomyśleli … „ ja też tak chcę „